Czy warto kupić zegarek, który liczy kroki?

Siedzący tryb życia jest plagą naszych czasów. Jeśli brakuje Ci czasu, aby skorzystać z siłowni lub basenu, albo musisz ograniczyć wydatki i nie możesz sobie pozwolić na zakup sportowej odzieży i karnetu – zacznij chodzić. Podczas spaceru również spalasz kalorie. Aby kontrolować ilość postawionych kroków przyda Ci się krokomierz. Nie tylko zmotywuje Cię on do aktywności fizycznej, ale również pozwoli określić ilość spalonych kalorii. Jest to niezwykle istotne, gdy chcesz schudnąć. Czytaj dalej - dowiedz się, jak wybrać odpowiedni dla siebie zegarek, który liczy kroki i zadbaj o zdrowie! 

Zegarek, który liczy kroki – co to takiego? 

Zrezygnowanie z innych środków transportu i pokonywanie dystansu pieszo to dobre rozwiązanie na poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia. Poruszanie się w mieście na nogach pozwoli Ci spalić kalorie. Spacery musisz wykonywać regularnie, a do monitorowania postępów użyj zegarka z krokomierzem. Zliczy on wszystkie Twoje kroki wykonane w ciągu dnia i przedstawi Ci dzienny raport. Dowiesz się z niego o tym, jaki dystans pokonałeś i ile spaliłeś kalorii.

Dlaczego warto korzystać z zegarka, który liczy kroki? 

Codzienne sprawdzanie liczby kroków, które pokonałeś będzie świetnym motywatorem. Dzięki zegarkowi, który liczy kroki będziesz mieć kontrolę nad tym, ile ich jeszcze powinieneś zrobić danego dnia oraz czy cel, jaki sobie założyłeś, został osiągnięty. Informacje o spalonych kaloriach i ilości przebytych kilometrów pozwolą Ci w lepszy sposób przygotować plan treningowy. Ponadto analizując codzienne raporty zobaczysz, jak zmienia się ilość Twojej aktywności fizycznej w ciągu każdego dnia i tygodnia, a na tej podstawie będziesz mógł odpowiednio zmodyfikować swój plan treningowy. Używając odpowiedniej aplikacji otrzymasz dostęp do cennych informacji dotyczących Twojego stylu życia.

Zalety zegarka, który liczy kroki 

Zegarek, który liczy kroki, oprócz tej funkcji ma jeszcze inne zalety. Warto się z nimi zapoznać, zanim zdecydujesz się na zakup:

- wielofunkcyjność – oprócz liczenia kroków i pokazywania godziny zegarek z krokomierzem może mieć szereg innych ciekawych funkcji np. mierzenie ciśnienia, pokazywanie prognozy pogody, prezentację ilości spalonych kalorii i dystansu, jaki przebyłeś.

- wygoda i styl – zegarki z krokomierzem najczęściej mają bardzo różne wielkości i są wykonane w różnych stylach. Możesz kupić smartband pasujący do bardziej casualowych stylizacji lub elegancki smartwatch na wielkie wyjścia.

- ładowanie – najczęściej nie wymagają częstego ładowania i mogą pracować po jednorazowym naładowaniu baterii od 7 do 14 dni.

- łączenie ze smartfonem – poprzez pobranie aplikacji na telefon będziesz mógł połączyć się z krokomierzem. Wystarczy, że włączysz Bluetooth w swoim smartfonie. Dzięki tej funkcji otrzymasz dostęp do wszystkich raportów stworzonych przez zegarek z krokomierzem na swoim telefonie. Ponadto pozwoli Ci to na synchronizację danych z obu urządzeń.

- łatwość obsługi – zegarki z krokomierzem są łatwe w obsłudze. Posiadają podświetlane ekrany i intuicyjne menu.

- podręczny motywator – dzięki temu gadżetowi poczujesz większe chęci do działania i aktywności fizycznej.

Na co zwrócić uwagę kupując zegarek, który liczy kroki?

Wybierając urządzenie zwróć uwagę na to jak jest zbudowane. Sprawdź, czy rodzaj i wielkość wyświetlacza Ci odpowiadają. Ważne, aby materiały, z których wykonany jest zegarek były solidne i wytrzymałe. W przeciwnym razie może on szybko ulec zniszczeniu.

Inne przydatne funkcje zegarka liczącego kroki 

Decydując się na smartwatch lub smartband w zależności od modelu otrzymasz zegarek z wieloma różnymi funkcjami. Możesz za pomocą aplikacji niektóre z nich modyfikować wedle swojego gustu. Dodatkowe funkcje to:

- sterowanie muzyką w telefonie,

- prognoza pogody,

- wyświetlanie powiadomień i połączeń przychodzących na telefon,

- mierzenie pulsu,

- mierzenie ciśnienia i saturacji,

- lokalizowanie telefonu,

- funkcje treningów – po zaznaczeniu wybranego rodzaju treningu wyświetla się czas, ilość spalonych kalorii i przebyty dystans,

- przypomnienia o wydarzeniach,

- sprawdzanie poziomu stresu.

Czy zegarek, który liczy kroki może przydać się seniorowi?

Zegarek liczący kroki jak najbardziej nadaje się na prezent dla seniora. Uprawianie jakiejkolwiek aktywności fizycznej jest niezwykle ważne na tym etapie życia. To niewielkie urządzenie pozwoli zachęcić Twoją babcię lub dziadka do jeszcze większej aktywności każdego dnia. Motywacją będzie fakt, że pokonany dystans jest od razu widoczny i można na bieżąco go kontrolować. Dodatkowo inne funkcje zegarka z krokomierzem pozwolą seniorowi na lepsze monitorowanie swojego zdrowia. 

Zegarek liczący kroki to niezwykle przydatny gadżet w codziennym dbaniu o lepsze zdrowie. Znajdziesz go w naszym sklepie. Zmotywuje Cię on do pokonywania dużej ilości kroków, a tym samym pozwoli zachować jakąkolwiek aktywność fizyczną. A jeśli uprawiasz sport regularnie, z jego pomocą dopasujesz swój plan treningowy, aby był jeszcze bardziej skuteczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl